USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

FİLM GİBİ BİR HİKAYE ! 42 YIL SONRA BULUŞTULAR ! İLKOKUL ÖĞRETMENİNİ UNUTMADI.

Adana'nın Çukurova ilçesinde yaşayan Müftü Özkan 42 yıl önce İlkokulda kendisine çanta hediye eden öğretmeni Saadet Öner'i unutmadı.

FİLM GİBİ BİR HİKAYE ! 42 YIL SONRA BULUŞTULAR ! İLKOKUL ÖĞRETMENİNİ UNUTMADI.
27-07-2022 13:59
27-07-2022 15:20
Google News

PAMUK TARLASINDAN OKULA GELİYORDU !

Çocukluğunda zor bir hayatı olduğunu söyleyen Özkan'ın hayatı boyunca hiç çantası olmamıştı. Her yıl okullar açıldıktan 1 ay sonra okula başlıyordu Özkan. Çünkü pamuk tarlalarında çalışıp o küçük yaşında ailesine bakması gerekiyordu. 

5.ci sınıfa geçtiğinde yine okula geç başladığını söyleyen Müftü Özkan'ın hiç çantası olmamıştı. O dönem çekirdek torbaları ile okula gidiyor ve kısıtlı imkanlarla okumaya çalışıyordu. 

Sınıf Öğretmeni Saadet Öner'in söylemi ile çok zeki ve çalışkan bir çocuktu. İmkanı kısıtlı da olsa o okumaktan, okula gelmekten vazgeçmiyor. Derslerine sıkı çalışıyordu.

O dönem öğrencisi Müftü'nün bir çantası olmadığını farkeden Öğretmen, ona hediye olarak bir çanta almıştı. Sınıfta en önde oturttuğu öğrencisini birgün tahtaya kaldırarak ona sınıfın önünde hediye paketi içinden çıkardığı çantayı hediye etti.

GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIM, ''HAYATIMDA ALDIĞIM EN DEĞERLİ HEDİYEYDİ''

Öğretmen'inin verdiği hediye karşısında çok duygulandığını belirten Müftü Özkan, ağlayarak öğretmenine sarıldığını belirtti. '' Hayatımda aldığım en değerli hediyeydi'' Onu askere gidene dek sakladım dedi.

YILLAR SONRA YENİDEN BULUŞTULAR !

Tam 42 yıl sonra Öğretmeni ile olan bu hikayesini yeğenleri ile paylaşan Özkan, o dönem kendisi ile aynı sınıfta okuyan eniştesi Mehmet Kartal'ın öğretmenlerine ulaşmasıyla birlikte yeniden bir araya geldiler.

42 YIL SONRA İLKOKUL ÖĞRETMEN'LERİNİN ELLERİNİ ÖPTÜLER !

Müftü Özkan ve Mehmet Kartal öğretmenleri Saadet Öner ile 42 yıl sonra buluşarak elini öptüler ve hasret giderdiler.

Saadet Öner; çok mutlu olduğunu  ve hatırlanmanın güzel bir şey olduğunu söyledi.

4 çocuk babası olan ve Çukurova'da yaşayan Müftü Özkan,  öğretmen olan yeğenleri İsa Kartal ve Erdem Çelik'e her zaman öğrencilerine yardım etmeleri gerektiğini, onlara hediye almalarını ve onları mutlu etmeleri gerektiğini söylüyorum dedi.

DAYIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA 

Öğretmen olan İsa Kartal ve Erdem Çelik ise, Dayılarının yaşadığı bu olaydan kendilerininde çok etkilendiklerini söyleyerek daima öğrencilerimize yardım etmeye çalışıyoruz, Dayımız bu konuda maddi, manevi her zaman yanımızda dediler.

İŞTE BİR ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİSİNİN 42 YIL ÖNCEKİ VE SONRAKİ FOTOĞRAFLARI

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler