USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

The Walking Dead Hakkında 12 Şaşırtıcı Bilgi

11 sezonun ardından ekranlara veda eden The Walking Dead'in sıkı hayranlarının bile bilmediği detayları derledik.

The Walking Dead Hakkında 12 Şaşırtıcı Bilgi
21-11-2022 23:10
Google News

The Walking Dead, bundan 11 yıl önce yayınlanan 1. sezonu ile herkesi ekran başına kilitlemeyi ve milyonlarca hayran edinmeyi başarmıştı. The Walking Dead, son derece klişeleşmiş konu olan zombi felaketini, insanların ve toplumun gözünden anlatmaya devam ediyordu. 7. sezondan itibaren ağır eleştiriler alsa da başka hikayeleri aktaran spin-off dizileri çekilmeye devam ediyor.

Gelin, 11 sezonluk serüvende dizi ekibi ve oyuncular neler yaşamış beraber bakalım.

1. Dizide her karakter için bütün ekip toplu bir akşam yemeği veriyor:

the walking dead oyuncuları

The Walking Dead’i diğer popüler dizilerden ayıran en önemli şeylerden biri de ana karakterlerin hiç acımadan sürekli ölmesi. Zombi uğruna ne isimler geldi geçti diziden... Kimi oyuncular kısa süreli kaldı dizide, kimileri de çok uzun süre rol aldı. Sonradan öğrenildi ki diziden ayrılan tüm ana karakterler için ekip son bir kez bir araya gelerek akşam yemeği yiyorlarmış.

2. Karaktere adapte olmak için iç çamaşırını bile değiştirmeyen Andrew Lincoln:

the walking dead rick

Dizide karakterlerimiz hayatta kalmak için sürekli sağlık, gıda ve farklı araçlar arıyorlar. Yani bir bakıma giyim, The Walking Dead karakterleri için en son düşünülecek şey. Bu yüzden baş karakterimiz Rick de uzun süre aynı ceketi giydi. Ancak söylenenlere göre Rick sadece ceketi değil iç çamaşırını da hiç değiştirmedi. The Walking Dead 1. sezon ilk bölümünde gördüğümüz mavi iç çamaşırıyla oyuncu 9 sezonu devirmiş durumda. 

3. Tek görevi zombi canlandırmak olan figüranlar için 'Nasıl zombi olunur?' eğitimi: